II. mistrovstv Evropy v pornm sportu hasi a zchran
II. mistrovstv Evropy v pornm sportu hasi a zchran


Den sedmý a soutěže jsou za námi….avšak hezké vzpomínky zůstanou!

25. 7. 2009

Atmosféra sobotního večera 25. června na ostravském vítkovickém stadionu se dotkla téměř každého příchozího. I tak by se daly popsat emoce mezi soutěžícími i diváky, když olympijský oheň uhasl a vlajka CTlF byla stažena – jako znamení oficiálního ukončení čtrnácté CTIF Mezinárodní hasičské soutěže a sedmnáctého CTIF Mezinárodního setkání hasičské mládeže.Všechny týmy naposledy nastoupily na plochu stadionu…čímž večer nekončí, protože oslavy pokračují! Tradiční tance, hudba a ohňostroj – to vše čeká na účastníky ceremoniálu, kterého se zúčastnili také ministr vnitra ČR Martin Pecina, prezident Českého národního výboru CTIF a generální ředitel HZS ČR Miroslav Štěpán, prezident CTIF Walter Egger. Přítomen byl také prezident Japonského svazu hasičů pan Toranosuke Katayama, protože Japonsko, jako hostující země CTIF, prošlo soutěží za účasti dvou japonských mládežnických týmů se skvělými výsledky.

„Rád bych pogratuloval vám všem k úsilí a výkonům dosaženým zde v Ostravě a také za přátelského ducha, ve kterém se hry nesly,“ řekl prezident CTIF Walter Egger. Poté se všechny týmy připojily na plochu k představitelům českých organizací a představitelům CTIF, aby si vyslechly slavnostní vyhlášení výsledků. Walter Egger také poděkoval vedoucímu Mezinárodních soutěží CTIF Josef Huberovi a vedoucímu Mezinárodních soutěží pro mládež Ignazi Maschovi za jejich účast a důkladný dohled nad dodržováním pravidel.

CTIF Vetter Cup vyhrál český mládežnický tým

V roce 2009 se oslavuje 20. výročí Vetter Cupu, který CTIF darovala německá GmbH v roce 1989 a poprvé byl předán ve stejném roce na Mezinárodní hasičské soutěži v polské Varšavě. Vetter Cup vždy dostane nejlepší družstvo mládeže, takže Česko dnes může být bezpochyby hrdé a to jak kvůli organizaci úspěšné soutěže tak na mládežnický tým SDH Chlumec nad Cidlinou, který vyhrál Vetter Cup. „ Týmy mládeže jsou velmi důležité, protože jsou naše budoucnost,“ řekl viceprezident CTIF pro soutěžě pro mládež Antonio Brandenauer: „Bylo velmi příjemné se procházet Ostravou a vidět všechna ta setkání a hovory tolika mladých lidí v tolika různých jazycích. Naše mládež si rozumí za všemi hranicemi,“dodal. A to samé platí pro všechny členy celé naší velké hasičské rodiny.

Zítřejší odjezd z Ostravy ovšem není důvodem k zármutku…, protože všichni se již těší na další Mezinárodní soutěž hasičské mládeže ve Slovinsku 2011 a Mezinárodní hasičskou soutěž dospělých a mládeže v Itálii 2013. Tréninky, seznámení s přáteli, příprava na výlet do příští hostující země… Další vzrušující okamžiky  jsou před námi, spousta vzpomínek na Ostravu s námi! CTIF přeje všem soutěžícím, rozhodčím i fanouškům bezpečný návrat domů! „ Cílem těchto sportovních událostí je také udržet nás hasiče v kondici pro náročné operace, které nás čekají, takže – sejděme se znovu v Itálii,“ uzavřel svou řeč Walter Egger.

Všechny dostupné výsledky jsou k dispozici na webu: www.ctif.org!